+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Rekuperacja Wrocław

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne i wydajne rekuperatory doskonałe do domów i miejsc pracy. Służymy radą na etapie planowania i zakupu urządzeń, jak również zajmujemy się ich montażem oraz serwisem.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. W mieszkaniach lub budynkach jednorodzinnych montaż wentylacji jest często traktowany jako przymus budowlany. Prawda jest jednak taka, że właściwie dobrane wentylatory czy rekuperatory mają duży wpływ na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w tych pomieszczeniach.

Jeżeli budynek jest szczelny, zbudowany z użyciem nowoczesnych technologii, dobrze ocieplony i pozbawiony mostków termicznych, wtedy szczególnie ważna jest jego właściwa wentylacja. W tej roli sprawdzą się np. rekuperatory.

Wentylacja grawitacyjna czy rekuperacja? Wrocław

Wentylacja grawitacyjna często daje efekt ciągu wstecznego powietrza przez kratki wentylacyjne. Nie zawsze właściwie spełnia swoją funkcję, gdyż jej działanie zależy od różnicy ciśnień.  W pomieszczeniach niewłaściwe wentylowanych z czasem pojawiają się zawilgocenia, grzyby i pleśnie na ścianach oraz wilgoć, skraplająca się na szybach i innych powierzchniach. Taka sytuacja ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Zbyt mały dopływ powietrza świeżego do pomieszczeń, w których przebywamy, może powodować nie tylko zawroty i bóle głowy, ale również podrażnienia błon śluzowych i alergie.

Z tych powodów warto zamontować rekuperatory, ponieważ one zawsze zapewnią właściwe wentylowanie pomieszczeń. Przez całą dobę będą dostarczać świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci i zanieczyszczeń. Odpowiednio zaprogramowane rekuperatory zapewnią również odpływ wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz pomogą usunąć nieprzyjemne zapachy.

Rekuperacja Wrocław – jak jakość powietrza w domu przekłada się na komfort życia?

Jakość projektu wentylacji w budynku w wymierny sposób przekłada się na jakość życia jego mieszkańców. Jeśli system nie jest dostatecznie wydajny, w pomieszczeniach obserwuje się podwyższoną zawartością dwutlenku węgla w powietrzu, która wpływa na pogorszenie jakości snu, a w rezultacie również na samopoczucie.

Montaż rekuperacji we Wrocławiu pozwala zapewnić stały dostęp do idealnie świeżego powietrza. Dzięki niemu użytkownicy pomieszczeń są w stanie jakościowo odpocząć, a także uniknąć takich dolegliwości, jak chociażby bóle głowy.

Standardowa wentylacja w przeciwieństwie do rekuperacji nie posiada filtrów. Dlatego we wnętrzu domu unosi się większa ilość zanieczyszczeń, drobnoustrojów oraz alergenów. To z kolei może przyczyniać się do częstszych zachorowań.

Jak działa rekuperacja? Wrocław

Rekuperacja we Wrocławiu zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoje liczne zalety, które wprost wynikają z jej zasady działania. Rekuperator wyposażony jest w element zwany wymiennikiem. Jego zadanie polega na odzyskiwaniu ciepła z powietrza wydostającego się z budynku. Następnie wykorzystuje je do ogrzania tego świeżego. Co ważne, wspomniane strumienie powietrza nie mają ze sobą kontaktu, a jedynie przekazują sobie ciepło.

Rekuperacja we Wrocławiu jest systemem zasilanym energią elektryczną – mimo to dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja potrafi generować znaczne oszczędności. Należy pamiętać, że latem powietrze dostające się do wnętrza domu będzie miało niższą temperaturę niż ta, która panuje na zewnątrz. Natomiast zimą następuje odwrotna sytuacja, dzięki czemu istnieje możliwość unikania strat ciepła oraz zaoszczędzenia na ogrzewaniu.

Liczne zalety rekuperatorów – rekuperacja Wrocław

Rekuperatory mają wiele zalet. Dostawcy urządzeń oraz ich użytkownicy wskazują na:

  • oszczędności w okresie grzewczym — świeże powietrze, które dociera do pomieszczeń, jest wstępnie podgrzewane w wymienniku ciepła, dzięki czemu potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby dogrzać pomieszczenia do komfortowej temperatury,
  • możliwość kontrolowania parametrów powietrza nawiewanego,
  • obecność filtrów, które sprawiają, że rekuperatory dodatkowo oczyszczają powietrze. Zatrzymane zostają nie tylko zabrudzenia, ale i pyłki powodujące alergie,
  • możliwość montażu okien bez nawiewników oraz brak konieczności instalacji komina, tak jak w przypadku wentylacji grawitacyjnej – to kolejne źródła oszczędności, które generuje rekuperacja we Wrocławiu
  • możliwość kontrolowania ilości powietrza wymienianego przez rekuperator – dzięki pracy nowoczesnych wentylatorów rekuperator zużywa minimalne ilości prądu.

Przy montażu centrali rekuperacyjnej trzeba mieć na uwadze to, że do urządzenia będzie potrzebny dostęp serwisowy. W związku z tym rekuperator musi być zlokalizowany w takim miejscu, żeby była możliwość wymiany filtrów powietrza, dostępu do wymiennika ciepła, nagrzewnicy czy wentylatorów. W zakresie napraw gwarancyjnych czy pogwarancyjnych także służymy pomocą. Prowadzimy nie tylko serwis klimatyzacji ale też wentylacji i rekuperatorów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami świadczonych przez nas usług we Wrocławiu i okolicach.

Rekuperacja Wrocław – jak wybrać odpowiedni rekuperator?

Jeżeli chcą Państwo, aby rekuperacja we Wrocławiu faktycznie stała się źródłem tak licznych korzyści, należy mieć na względzie, że każdy budynek wymaga wykonania indywidualnego projektu instalacji z racji zróżnicowanego układu pomieszczeń. Podczas dokonywania wyboru rekuperatora warto pamiętać między innymi o takich czynnikach, jak rodzaj wymiennika. Ten bowiem wpływa na funkcjonalność rekuperacji we Wrocławiu, a także jej cenę.

Nie bez znaczenia pozostaje również zapotrzebowanie na świeże powietrze. Jest ono uzależnione od tego, ile czasu w ciągu dnia użytkownicy przebywają w budynku oraz, jaka jest ich liczba. Ponadto zachodzi konieczność uwzględnienia rozkładu pomieszczeń, a także obliczenia potrzebnej mocy urządzenia.

Projektując rekuperację we Wrocławiu, należy więc wziąć pod uwagę szereg czynników, aby mogła służyć wydajnie i niezawodnie – chętnie pomogą w tym Państwu nasi specjaliści, dbając o dopasowanie projektu do indywidualnych potrzeb.

Rekuperacja Wrocław – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Rekuperacja we Wrocławiu jest możliwa do zamontowania w większości budynków – należy jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku sprawdzi się ona tak, jak się tego od niej oczekuje.

Rekuperator dobrze spełni swoją rolę jedynie w takich domach, które posiadają dobrą, szczelną izolację i solidne okna. Z tego powodu rekuperację we Wrocławiu najłatwiej jest zamontować w nowych budynkach. Jednak istnieje możliwość wdrożenia systemu na przykład przy okazji przeprowadzania termomodernizacji. W obu przypadkach służymy Państwu fachową pomocą.

Istotne informacje o rekuperatorach – rekuperacja Wrocław

Warto pamiętać jednocześnie, że serwis rekuperacji to nie tylko wymiana filtrów, ale szereg innych czynności konserwacyjnych. Bieżąca kontrola rekuperatora zapewnia jego wydajną pracę i długoletnią żywotność. Wykonywanie przeglądów jest konieczne w celu utrzymania gwarancji producenta na centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Warto o tym pamiętać.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.