+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Rekuperatory w ofercie firmy Comex

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne i wydajne rekuperatory doskonałe do domów i miejsc pracy. Służymy radą na etapie planowania i zakupu urządzeń, jak również zajmujemy się ich montażem oraz serwisem.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła. W mieszkaniach lub budynkach jednorodzinnych montaż wentylacji jest często traktowany jako przymus budowlany. Prawda jest jednak taka, że właściwie dobrane wentylatory czy rekuperatory mają duży wpływ na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w tych pomieszczeniach.

Jeżeli budynek jest szczelny, zbudowany z użyciem nowoczesnych technologii, dobrze ocieplony i pozbawiony mostków termicznych, wtedy szczególnie ważna jest jego właściwa wentylacja. W tej roli sprawdzą się np. rekuperatory.

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna często daje efekt ciągu wstecznego powietrza przez kratki wentylacyjne. Nie zawsze właściwie spełnia swoją funkcję, gdyż jej działanie zależy od różnicy ciśnień.  W pomieszczeniach niewłaściwe wentylowanych z czasem pojawiają się zawilgocenia, grzyby i pleśnie na ścianach oraz wilgoć, skraplająca się na szybach i innych powierzchniach. Taka sytuacja ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Zbyt mały dopływ powietrza świeżego do pomieszczeń, w których przebywamy, może powodować nie tylko zawroty i bóle głowy, ale również podrażnienia błon śluzowych i alergie.

Z tych powodów warto zamontować rekuperatory, ponieważ one zawsze zapewnią właściwe wentylowanie pomieszczeń. Przez całą dobę będą dostarczać świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci i zanieczyszczeń. Odpowiednio zaprogramowane rekuperatory zapewnią również odpływ wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz pomogą usunąć nieprzyjemne zapachy.

Liczne zalety rekuperatorów

Rekuperatory mają wiele zalet. Dostawcy urządzeń oraz ich użytkownicy wskazują na:

  • oszczędności w okresie grzewczym — świeże powietrze, które dociera do pomieszczeń, jest wstępnie podgrzewane w wymienniku ciepła, dzięki czemu potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby dogrzać pomieszczenia do komfortowej temperatury,
  • możliwość kontrolowania parametrów powietrza nawiewanego,
  • obecność filtrów, które sprawiają, że rekuperatory dodatkowo oczyszczają powietrze. Zatrzymane zostają nie tylko zabrudzenia, ale i pyłki powodujące alergie;
  • możliwość kontrolowania ilości powietrza wymienianego przez rekuperator – dzięki pracy nowoczesnych wentylatorów rekuperator zużywa minimalne ilości prądu.

Przy montażu centrali rekuperacyjnej trzeba mieć na uwadze to, że do urządzenia będzie potrzebny dostęp serwisowy. W związku z tym rekuperator musi być zlokalizowany w takim miejscu, żeby była możliwość wymiany filtrów powietrza, dostępu do wymiennika ciepła, nagrzewnicy czy wentylatorów. W zakresie napraw gwarancyjnych czy pogwarancyjnych także służymy pomocą. Prowadzimy nie tylko serwis klimatyzacji ale też wentylacji i rekuperatorów. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami świadczonych przez nas usług we Wrocławiu i okolicach.

Istotne informacje o rekuperatorach

Warto pamiętać jednocześnie, że serwis rekuperacji to nie tylko wymiana filtrów, ale szereg innych czynności konserwacyjnych. Bieżąca kontrola rekuperatora zapewnia jego wydajną pracę i długoletnią żywotność. Wykonywanie przeglądów jest konieczne w celu utrzymania gwarancji producenta na centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Warto o tym pamiętać.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.