+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Pompy ciepła

Pompy ciepła to kompletne i kompleksowe systemy zapewniające ogrzewanie domu. Mogą być one ponadto wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a nawet do chłodzenia pomieszczeń. Zastosowanie pomp ciepła zależy właściwie tylko i wyłącznie od tego, do czego ich Państwo potrzebujecie.

Zalety pomp ciepła

Do największej zalety instalacji z pompami ciepła należy zaliczyć fakt, że zapewniają one efektywne wykorzystanie energii z otaczającej nas przyrody – powietrza lub gruntu. Jest to gwarantem zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych, jeżeli porównamy je z tradycyjnymi źródłami ciepła. Pragniemy zaapelować, by początkowo wysokie koszty, które wiążą się z montażem instalacji, nie zniechęcały do podjęcia tej decyzji. W perspektywie kilku lub kilkunastu lat zauważycie Państwo, że inwestycja w pompy ciepła opłaciła się i pozwala cieszyć się oszczędnościami, które możemy przeznaczyć na inne cele. Innym ważnym plusem proponowanej przez nas instalacji jest łatwość obsługi pomp ciepła.

Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania domu?

W zależności od tego, skąd pompa ciepła czerpie energię, wyróżniamy pompy gruntowe, a także powietrzne. Podobnie jak w przypadku decyzji o montażu instalacji klimatyzacyjnych, również w tym przypadku wybór konkretnego rozwiązania zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Służymy radą na etapie wyboru oraz instalacji pomp ciepła.

Decyzja o zakupie powietrznej pompy ciepła jest ruchem dużo tańszym i prostszym, ponieważ nie oznacza jednocześnie budowy gruntowego wymiennika ciepła. Prężny rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że powietrzne pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z takiego rozwiązania. Tego typu pompy ciepła gwarantują dużą efektywność energetyczną.

Koszt wykonania kotłowni z użyciem pompy ciepła jest porównywalny z inwestycją w kotłownię gazową, ponieważ mimo nieco większego wydatku na same urządzenia, omijamy koszty takie jak przyłącze gazu czy komin spalinowy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.