+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzacja do domu

Klimatyzacja w domu to idealne rozwiązanie zwłaszcza w czasie letnich upałów, kiedy życie w blokach czy domach jednorodzinnych jest bardzo niekomfortowe. Jednym z niewielu ratunków w walce z upałami może być odpowiednio dobrana i zaprogramowana klimatyzacja. Wysoka temperatura w mieszkaniach sprawia, że popołudniowy odpoczynek staje się nie do zniesienia, a zapowiedzi ekspertów o ocieplaniu się klimatu z pewnością zachęcają do montażu klimatyzacji w mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych.

Klimatyzatory stacjonarne typu Split – najpopularniejsze rozwiązanie

Układ klimatyzacji Split charakteryzuje się tym iż do każdej jednostki wewnętrznej jest jedna jednostka zewnętrzna, która musi być zlokalizowana na zewnątrz (np. na dachu, elewacji budynku, przyziemiu, itp.). Jednostki te są połączone ze sobą instalacją chłodniczą, składającą się z dwóch rurek miedzianych w izolacji oraz przewodem sterującym. Instalację tę można ukryć w bruździe w ścianach budynku lub prowadzić natynkowo w korytkach PCV. Należy również odprowadzić skropliny od jednostki wewnętrznej, umieszczonej w pomieszczeniu, gdyż przy schładzaniu powietrza następuje wykroplenie wilgoci. Wodę tę można odprowadzić grawitacyjnie na zewnątrz pomieszczenia, lub do pionów kanalizacyjnych w budynku. Instalacja ta powinna być prowadzona ze spadkiem, aby umożliwić swobodny odpływ wody. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, należy zamontować pompki skroplin. Klimatyzatory typu Split są zwykle stosowane do schłodzenia jednego pomieszczenia.

Klimatyzatory Multi Split

Rozwiązaniem również często stosowanym w mieszkaniach lub domkach jednorodzinnych są klimatyzatory Multi Split. Układ klimatyzacji Multi Split charakteryzuje się tym, że do jednego agregatu (jednostki zewnętrznej) można podłączyć kilka jednostek wewnętrznych pracujących w kilku pomieszczeniach. Zdecydowanym atutem takiego rozwiązania jest to, że na zewnątrz budynku mamy tylko jedną jednostkę zewnętrzną. Większą ilość takich agregatów z reguły ciężko jest tak zlokalizować na zewnątrz, żeby nie rzucały się w oczy, lub zamontować na balkonie lub tarasie mieszkania, ograniczając jego powierzchnię. Trzeba jednak pamiętać, że w tym systemie od każdej jednostki wewnętrznej jest prowadzona instalacja chłodnicza oraz przewód sterujący do agregatu. W przypadku, gdy te jednostki są mocno oddalone od siebie, to mamy dłuższe instalacje chłodnicze, które można poprowadzić w korytkach PCV lub bruzdach wykonanych w ścianach.

Rodzaje jednostek wewnętrznych                                         

Klimatyzatory Split oraz Multi Split mogą posiadać różne typy jednostek wewnętrznych. W mieszkaniach głównie znajdują zastosowanie jednostki typu ściennego. Są one montowane na ścianach w pomieszczeniach. Jednostki te mogą posiadać różny design. Dostępne są nie tylko standardowe modele w kolorze białym. Można również wybrać klimatyzatory posiadające nowoczesny design, doskonale wkomponowujące się w nowoczesne wnętrza. W asortymencie są również modele wyposażone w dodatkowe filtry powietrza, np. filtr jonowy, który usuwa nieprzyjemny zapach dzięki utlenianiu i redukcji jonów generowanych na powierzchni drobnych elementów ceramicznych, czy filtr polifenolowy, który absorbuje drobne cząstki kurzu, zarodniki grzybów oraz inne szkodliwe mikroorganizmy. Montaż klimatyzacji, zawierającej dodatkowe filtry, to duży atut dla alergików oraz osób szczególnie wrażliwych na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Jaką klimatyzację do domu i mieszkania wybrać?

Aby klimatyzacja w domu lub mieszkaniu mogła pracować z możliwie największą wydajnością i sprawnością, należy zapoznać się ze szczegółowymi parametrami urządzeń oraz z warunkami panującymi w budynku. Moc klimatyzatora powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, w jakim zostanie zamontowany. Tylko dzięki temu chłodzenie powietrza będzie efektywne. Warto również zwrócić uwagę na to, ile prądu zużywa klimatyzacja. W tym zakresie należy stawiać na sprzęty możliwie najbardziej energooszczędne, co pozwoli ograniczyć wydatki przeznaczane na prąd.

Dlaczego warto posiadać klimatyzację w domu?

Klimatyzacja w domu to zapewne marzenie wielu z nas. Jej główną zaletą jest oczywiście możliwość regulacji temperatury wewnątrz pomieszczeń. W czasie, gdy na zewnątrz panują 30-stopniowe upały, w domu można cieszyć się bardzo komfortowymi warunkami umożliwiającymi wygodne funkcjonowanie w ciągu dnia. Ważną informacją jest również fakt, że klimatyzatory podnoszą jakość powietrza w budynku. Dzięki zastosowanym filtrom, urządzenia oczyszczają powietrze z pyłków. Przekłada się to na rosnący komfort, zwłaszcza dla osób zmagających się z alergiami.

Bogate zastosowanie

Klimatyzatory w mieszkaniach lub domach nie tylko mogą służyć do schładzania pomieszczeń, ale również dobrze sprawdzają się do ogrzewania powietrza w tych pomieszczeniach. Praktycznie wszystkie dostępne modele systemów klimatyzacji posiadają funkcję ogrzewania. Jest to dodatkową zaletą tych urządzeń, szczególnie w okresach przejściowych, kiedy dni są jeszcze stosunkowo ciepłe, natomiast wieczory bywają chłodne. W tym okresie zdecydowanie korzystniej, pod kątem energetycznym, jest dogrzać pomieszczenie klimatyzatorem, niż włączać inne ogrzewanie. Poza tym ogrzewanie powietrzne ma mniejszą bezwładność, a więc szybciej pozwoli nam odczuć że w mieszkaniu jest ciepło.

Profesjonalny montaż i serwis klimatyzacji

Duże doświadczenie naszych pracowników powoduje, że jesteśmy w stanie sprostać nawet niestandardowym oczekiwaniom Klientów.W czasie przeprowadzanych przez nas prac montażowych korzystamy z nowoczesnych sprzętów i narzędzi, dzięki czemu wykonywana realizacja jest prowadzona w bardzo sprawny i profesjonalny sposób.

Oprócz tego oferujemy również prace serwisowe. Wykonywane czynności serwisowe pozwalają ograniczyć ryzyko poważniejszych usterek, a dodatkowo mogą przedłużyć żywotność zastosowanych systemów. Zajmujemy się przede wszystkim czyszczeniem filtrów, odgrzybianiem klimatyzacji, a także analizą podstawowych parametrów pracy urządzeń. Wszystko po to, by sprzęty mogły być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.