+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Charakterystyka klimatyzacji precyzyjnej

Terminem klimatyzacji określa się wszelkie zabiegi techniczne mające na celu nadanie powietrzu wcześniej określonych parametrów, takich jak temperatura czy wilgotność. W zależności od konkretnych celów wyróżniamy między innymi klimatyzację domową i biurową oraz przemysłową, gdy od warunków zależy pdodukcja lub przechowywanie towaru. Jednak występuje również specjalistyczna klimatyzacja precyzyjna. Co oznacza ta nazwa i kiedy ten typ instalacji jest stosowany?

 

Ochrona delikatnych urządzeń

 

Najprościej rzecz ujmując klimatyzacja precyzyjna zajmuje się utrzymaniem wymaganych właściwości w pomieszczeniach, gdzie jakakolwiek, delikatna nawet ich zmiana, może za sobą nieść katastrofalne skutki. Mowa tu w największej mierze o miejscach, w których znajdują się wrażliwe układy elektroniczne. Poziom ich skomplikowania powoduje, że poziom temperatury musi być tam jasno określony pod kątem ich funkcjonowania oraz niezmienny – nawet najmniejsze wahania mogą skutkować awarią. Tego typu pomieszczenia to na przykład serwerownie, które znajdziemy w wielu budynkac: firmach, urzędach, szkołach czy szpitalach.

 

Współpraca z producentami

 

Prawidłowe przeprowadzenie instalacji z zakresu klimatyzacji precyzyjnej wymaga dokładnego dopasowania się do zaleceń producenta sprzętu elektronicznego. Przyjmuje się, że temperatura optymalna powinna mieścić się w przedziale 18-22 stopnie a wilgotność nie przekraczać 60%, ale realia pokazują, że wszystko zależy od rodzaju i klasy sprzętu.

 

Podstawową trudnością stawianą przed klimatyzacją precyzyjną jest jej dynamiczne reagowanie na zmienne warunki atmosferyczne. Spadek lub wzrost temperatury wpływa również na jej poziom wewnątrz budynku. W takich sytuacjach układy klimatyzacji muszą precyzyjnie podgrzać lub ochłodzić pomieszczenie. Jeśli zaś chodzi o czynniki wewnętrzne, klimatyzacja precyzyjna bierze pod uwagę możliwość nagrzewania się samego sprzętu komputerowego, nijednokrotnie pracującego bez wyłączania i na bardzo wysokich obrotach.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.