+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Poprawne korzystanie z klimatyzacji podczas upałów.

W domach wielu z nas coraz częściej można spotkać klimatyzatory. Urządzenia tego typu to prawdziwe wybawienie podczas upalnych, letnich dni. Przed rozpoczęciem ich użytkowania warto jednak zapoznać się z podstawowymi zasadami codziennej obsługi oraz serwisu, które sprawią że klimatyzator będzie mógł być eksploatowany przez długi czas bez jakichkolwiek awarii lub oznak zużycia, a dodatkowo pozwoli nam to właściwe zatroszczyć się o swoje zdrowie podczas pracy tego urządzenia.

Zadbaj o odpowiednią temperaturę wewnątrz

Gdy na zewnątrz panują upały przekraczające 30 stopni, bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy w domu ustawiamy klimatyzator na temperaturę ok. 18-19 stopni Celsjusza. Takie działanie to prosta droga do przeziębienia lub infekcji górnych dróg oddechowych. Nawet podczas bardzo wysokich temperatur na zewnątrz, klimatyzator nie powinien zostać ustawiony na temperaturę nie niższą niż 23 stopnie Celsjusza, ponieważ zbyt duża różnica temperatur niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie.

h2 style="text-align:justyfy;">Zamknij okna oraz drzwi

Od samego początku użytkowania klimatyzatora w domu warto wyrobić sobie nawyk zamykania okien w momencie, gdy urządzenie jest włączone. Pozostawienie otwartych okien spowoduje, że ciepłe powietrze z zewnątrz cały czas będzie napływać do wewnątrza budynku, a przez to klimatyzator nie będzie w stanie zapewnić optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Natomiast zamknięcie okien spowoduje, że urządzenie w krótkim czasie znacząco obniży temperaturę w pomieszczeniu.

h2 style="text-align:justyfy;">Zadbaj o regularny serwis klimatyzatora

Bardzo istotne jest, aby regularnie przeprowadzać przegląd oraz wykonywać niezbędne prace serwisowe klimatyzatora. Szczególną uwagę należy zwrócić na filtry, które są jednymi z najszybciej zużywających się elementów. Dobra jakość filtrów spowoduje, że do pomieszczenia będzie dostarczane wysokiej jakości oczyszczone powietrze, a to z kolei przełoży się na wysoki komfort przebywania wewnątrz budynku.

Przy wyborze klimatyzatora warto także zwrócić uwagę na klasę energetyczną. Tylko w ten sposób urządzenie zapewni optymalne zużycie energii podczas swojej pracy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.