+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji.

Ostatnimi czasy klimatyzatory cieszą się rosnącym zainteresowaniem konsumentów. Są one montowane nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w miejscach, takich jak hotele, przychodnie, biurowce czy urzędy. Ich zadaniem jest zapewnienie przyjemnego chłodu nawet podczas najbardziej upalnych, letnich dni. Zdarza się jednak, że tego typu sprzęty odmawiają posłuszeństwa i nie działają tak jak powinny. Warto zapoznać się z najczęściej pojawiającymi się usterkami klimatyzatorów, ponieważ umożliwi to szybkie pozbycie się nieprawidłowości.

Słaba wydajność klimatyzacji

Zdarza się, że po jakimś czasie eksploatacji klimatyzacja nie działa z taką wydajnością, jak wcześnie. niedawno. Może to być spowodowane zbyt niskim ciśnieniem czynnika chłodniczego w układzie. W takim przypadku konieczne jest wezwanie specjalisty, który sprawdzi szczelność instalacji oraz uzupełni czynnik. Inną przyczyną słabej wydajności klimatyzacji może być zabrudzony filtr powietrza. Jest to jeden z elementów klimatyzacji, który powinien być regularnie kontrolowany i czyszczony, a w razie potrzeby, wymieniany. Brudny filtr nie tylko zmniejsza wydajność urządzenia, ale również przyczynia się do obniżenia jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. To z kolei może przełożyć się na infekcje górnych dróg oddechowych oraz złe samopoczucie osób znajdujących się w budynku.

Nieszczelność instalacji skroplin

Zadaniem klimatyzatorów jest nie tylko ochłodzenie powietrza w pomieszczeniu, ale również usunięcie z niego wilgoci. W skutek procesu schładzania dochodzi do skroplenia pary wodnej, która trafia do tacy ociekowej, a następnie do kanalizacji. Zdarza się, że z instalacji zacznie wyciekać woda, co jest spowodowane zanieczyszczeniem i niedrożnością przewodów odpływu skroplin. W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie serwisu klimatyzacji polegającego na udrożnieniu tych przewodów. Jest to bardzo ważne, by system działał bezawaryjnie w możliwie najbardziej wydajny i sprawny sposób.

Czasami dochodzi także do sytuacji, gdy z klimatyzacji wydobywa się nieprzyjemny zapach. W większości przypadków jest to spowodowane zabrudzeniem jednostki wewnętrznej i rozwijającymi się tam bakteriami, grzybami lub pleśnią. Z tego właśnie powodu tak istotne jest, aby regularnie przeprowadzać serwis i konserwację klimatyzatorów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.