+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Wybór klimatyzatora do domu – porady, które warto wziąć pod uwagę

Ostatnimi czasy coraz więcej właścicieli domów decyduje się na montaż w swoich przestrzeniach systemu klimatyzacji. Instalacja ta w znakomity sposób poprawia komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń podczas upalnych letnich dni. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które różnią się od siebie nie tylko typem jednostki wewnętrznej, designem, kolorem, ale również wydajnością, głośnością, sposobem sterowania itp. Warto zapoznać się więc z ich szczegółowymi parametrami technicznymi, ponieważ tylko to umożliwi wybór najodpowiedniejszego urządzenia dla swoich potrzeb.

Jaką klimatyzację wybrać?

Najpopularniejszym rodzajem klimatyzacji są urządzenia typu split, które składają się z jednostki wewnętrznej i zewnętrznej. Charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, przez co będą znakomite do stosowania nawet w sporej wielkości przestrzeniach. W sytuacji, gdy klimatyzacja ma pracować w kilku pomieszczeniach, warto zdecydować się na system multi-split, który składa się z kilku jednostek wewnętrznych i jednej jednostki zewnętrznej.

Bardzo istotny jest dobór odpowiedniej mocy klimatyzacji, ponieważ to właśnie ten parametr w znacznej mierze decyduje o wydajności pracy całego systemu. W przybliżeniu można określić, że na każdy metr sześcienny potrzeba około 30-50 W mocy klimatyzatora. Znając więc kubaturę pomieszczenia, można wstępnie dobrać urządzenie o odpowiedniej wydajności pracy.

Ekonomia i komfort pracy

Wybierając klimatyzator do domu warto zwrócić szczególną uwagę na jego energooszczędność. Nowoczesne urządzenia są wytwarzane przy użyciu najwyższej jakości podzespołów, które przyczyniają się do mniejszego zużycia energii elektrycznej. Docelowo przekłada się to oczywiście na niższe rachunki, dlatego warto w tym aspekcie postawić na nowoczesne rozwiązania.

W sytuacji, gdy klimatyzator będzie montowany w sypialni, pokoju dziecka lub gabinecie, należy zwrócić uwagę na głośność jego pracy. Zbyt głośne urządzenia będą niepraktyczne, ponieważ uniemożliwią spokojny relaks lub sen. Niektóre klimatyzatory mają możliwość cichej pracy, przez co są znacznie mniej słyszalne dla otoczenia.

Postaw na nowoczesne rozwiązania

Wytwórcy klimatyzatorów prześcigają się w oferowaniu dodatkowych funkcji klimatyzatorów. Warto również na nie zwrócić swoją uwagę. Możliwość sterowania zdalnego lub też funkcja oczyszczania powietrza – to tylko przykład właściwości, które spowodują, że klimatyzator będzie jeszcze bardziej praktyczny w codziennym użytkowaniu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.