+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzacja przy otwartym oknie - czy to ma sens?

Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzona była tylko z biurami oraz modnymi centrami handlowymi. Współcześnie coraz więcej ludzi instaluje ją w domu, chcąc korzystać z jej atutów nie tylko latem, ale również zimą. Szkodliwość to jedna z kwestii, która odwodzi potencjalnych klientów od zakupu klimatyzatora. Jednak jeśli będziemy prawidłowo korzystać z klimatyzatora i stosować się do wszelkich wytycznych, klimatyzacja nie tylko nie będzie szkodliwa, ale będzie w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Czy klimatyzacja jest szkodliwa?

Klimatyzatory pomagają zarówno obniżyć temperaturę w pomieszczeniach, jak i oczyścić powietrze z zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Dostępne w naszej firmie klimatyzatory stacjonarne typu Split i Multi Split, dzięki obecności filtrów jonowych oraz polifenolowych, dodatkowo osuszają powietrze, dzięki czemu redukują rozwój pleśni i bakterii.

Co istotne, klimatyzacja jest inwestycją wielosezonową. Z jej dobrodziejstw można korzystać nie tylko latem, aby chłodzić się podczas upałów, ale także zimą podnieść temperaturę w pomieszczeniu. 

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

Wraz z uruchomieniem klimatyzatora powinno się pamiętać o zamknięciu okien w pomieszczeniu, które chcemy ochłodzić. Wbrew powszechnym przekonaniom nie stanie się nic złego, jeśli tego nie dokonamy, jednak pomoże to znacząco oszczędzić fundusze. Kiedy do pokoju nieustannie napływa fala nowego, ciepłego powietrza z zewnątrz, osiągnięcie ustawionej na klimatyzatorze temperatury jest niemożliwe. Ciepłe powietrze wpada do środka, a ochłodzone wypada na zewnątrz, przez co klimatyzacja generuje zbędne koszty.

Powinno się unikać skrajnych zmian temperatury. Ochłodzenie należy wprowadzać stopniowo, a różnica między temperaturą na zewnątrz a tą w pokoju nie powinna być większa niż kilka stopni. Drastyczne zmiany w obrębie termostatu mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego i negatywnie odbić się na samopoczuciu oraz zdrowiu. Ważne jest również regularne serwisowanie klimatyzacji. Pozwala to na zachowanie jej w jak najlepszym stanie przez długie lata. Wszelkie zmiany i naprawy powinny być dokonywane przez specjalistę.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.