+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Czy wentylację można łączyć z klimatyzacją?

Aby cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem, a także właściwym poziomem temperatury zamontuj w swoim domu dwa systemy: wentylację i klimatyzację. Ich działanie wzajemnie się uzupełnia: podczas gdy wentylacja zapewnia cyrkulację powietrza, klimatyzacja je schładza lub ogrzewa. W ten sposób w mieszkaniu powstaje korzystny dla zdrowia mikroklimat. Przez całą dobę możesz cieszyć się powietrzem oczyszczonym ze szkodliwych substancji, a także pozbawionym nadmiaru pary wodnej. Sprawdź, jak działają obydwa oferowane przez nas systemy.

Jak działa wentylacja?

Wentylacja ma za zadanie odprowadzanie z pomieszczeń brzydkich zapachów, nadmiaru wilgoci oraz zanieczyszczeń. Systemy wentylacyjne dzieli się na grawitacyjne i mechaniczne. Podczas gdy w systemach wentylacji mechanicznej przepływ powietrza wymuszają wirniki wentylatorów, w wentylacji grawitacyjnej wymiana powietrza zachodzi dzięki naturalnej różnicy ciśnień w pomieszczeniu oraz w środowisku zewnętrznym. Dzięki wentylacji zatem do pomieszczeń napływa czyste, pozbawione drobnoustrojów powietrze.

Jakie są zasady działania klimatyzacji?

Dzięki oferowanej przez nas klimatyzacji natomiast powietrze, którego cyrkulacja zachodzi w ramach jednego pomieszczenia, jest schładzane lub ocieplane. Każdy system klimatyzacji składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej oraz zewnętrznej, połączonych są ze sobą przewodami z czynnikiem chłodzącym. Innymi elementami klimatyzacji są:

  • wymienniki ciepła,
  • wentylatory,
  • filtry.

Wymienniki ciepła oraz wentylatory wymuszają ruch powietrza wokół jednostek, a filtry, które należy regularnie czyścić, usuwają z powietrza drobnoustroje. Klimatyzacja działa na prostej zasadzie: czynnik chłodzący pobiera energię cieplną z powietrza w wewnętrznym wymienniku. Następnie czynnik wędruje do sprężarki, przez co zwiększa się jego ciśnienie i temperatura. Kolejno czynnik trafia do zewnętrznego wymiennika, w którym oddaje ciepło. Jego ostatnim przystankiem jest zawór rozprężny, w którym zmniejsza się ciśnienie czynnika i gdzie obniża się jego temperatura. Na końcu czynnika zostaje zmagazynowany w  wewnętrznym wymienniku.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.