+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Wpływ klimatyzacji na wydajność pracy

System klimatyzacji ma za zadanie takie przetworzenie powietrza w pomieszczeniu, aby stworzyć w nim optymalne warunki do pracy, czyli zapewnić właściwą temperaturę oraz wilgotność powietrza. Dlatego standardem jest już nie tylko montowanie klimatyzacji w domach jednorodzinnych, ale i w biurach. Sprawdź, jak wpłynie ona na wydajność twoich pracowników.

Klimatyzacja pomoże pracownikom się skoncentrować

W trakcie upalnego lata problemem w biurze jest nie tylko wysoka temperatura otoczenia, wpływająca na temperaturę w pomieszczeniach, lecz również dodatkowe ocieplanie powietrza energią, emitowaną przez komputery oraz sprzęty elektroniczne. Dlatego tak ważne jest jej obniżenie do około 20 oC. W takiej temperaturze bowiem mózg człowieka funkcjonuje najlepiej i jest w stanie się koncentrować przez dłuższy okres czasu. Montując zatem oferowany przez nas kompleksowy system klimatyzacji, zyskacie pewność, że wasi pracownicy będą wykonywali swoje obowiązki wydajniej i szybciej. Nie będą odczuwali zmęczenia, przez co efektywność ich działań wzrośnie.

Klimatyzacja zapobiega… chorobom

Wbrew obiegowej opinii klimatyzacja nie jest źródłem chorób, wręcz przeciwnie. Regularnie czyszczona i konserwowana eliminuje z powietrza drobnoustroje, pyły oraz kurz, odpowiedzialne za choroby, alergie czy infekcje układu oddechowego u pracowników. Zamontowanie oferowanego przez naszą firmę ekonomicznego systemu klimatyzacji jest dużo lepszym rozwiązaniem aniżeli na przykład wietrzenie pomieszczeń, zwłaszcza jeśli okna wychodzą na ruchliwą ulicę. W ten sposób bowiem do pomieszczenia dostaje się jeszcze więcej zanieczyszczeń. Klimatyzacja natomiast eliminuje te już istniejące, sprawiając, że nawet w dużym skupisku ludzi choroby się nie rozprzestrzeniają.

Wydajność pracy wzrasta wraz z dobrym samopoczuciem pracowników

Aby pracownicy pracowali w sposób wydajny należy zapewnić im właściwy komfort cieplny. Ma na niego wpływ zespół cech mikroklimatu pomieszczenia, w którym pracują i przebywają. Stworzenie odpowiednich warunków staje się niezwykle proste właśnie z system klimatyzacji. Dzięki niemu temperatura będzie wynosić około 20°C, wilgotność względna będzie utrzymywała się na poziomie 40 – 60%, a prędkość powietrza w strefie przebywania ludzi będzie wynosić 0,2 – 0,5 m/s. Właśnie takie warunki zapewnią pracownikom komfortową, a co za tym idzie, wydajną pracę.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.