+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzacja zimą. Czy jest przydatna?

Klimatyzacja kojarzy się głównie z nawiewaniem do pomieszczenia zimnego powietrza podczas upalnego lata. Okazuje się jednak, że może mieć ona także funkcję grzewczą, która jest przydatna zwłaszcza na jesieni oraz na początku zimy. Sprawdź w naszym wpisie, jak wykorzystać klimatyzację, aby ogrzać mieszkanie.

Jak działają klimatyzatory z funkcją grzania?

Klimatyzatory są w stanie ogrzać pomieszczenie dzięki wbudowanym w nie pompom ciepła, które działają na zasadzie powietrze-powietrze. Urządzenia wywołują dzięki nim stan odwrotny do chłodzenia. Cały proces opiera się na czterodrożnym układzie. Jednostka zewnętrzna klimatyzacji pobiera z otoczenia energię cieplną. Ta jest następnie transportowana do jednostki wewnętrznej, ogrzewającej pomieszczenie.

Jakie są zalety wykorzystywania klimatyzacji do ocieplenia pomieszczenia?

Ogrzewanie domu klimatyzacją jest optymalne i opłacalne przy temperaturach na zewnątrz oscylujących wokół wartości od 00C do -50C. Kolejną zaletą takiego sposobu grzania jest łatwość jego obsługi oraz bezawaryjność. Co więcej, klimatyzacja wyposażona jest w specjalne filtry, które oczyszczają powietrze. W domu jest zatem nie tylko ciepło, lecz także czysto. Filtry bowiem usuwają z powietrza kurz i roztocza, dlatego taki sposób ogrzewania jest szczególnie polecany alergikom.   

Pompy ciepła jako alternatywa dla standardowych systemów grzania

W naszej ofercie, oprócz wysokiej jakości klimatyzatorów, znajdziecie także Państwo pompy ciepła, będące równie dobrym i sprawdzonym sposobem ogrzewania domu. Są to urządzenia bezobsługowe, niewymagające stałego nadzoru. Nie produkują spalin, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska. Mogą zostać zamontowane w każdego rodzaju obiekcie, a także są w pełni bezpieczne. Ich instalacja eliminuje bowiem konieczność  budowania zbiornika na gaz lub paliwo. Ten rodzaj ogrzewania najlepiej sprawdzi się przy dużych powierzchniach. Doskonale będzie także współpracował z ogrzewaniem podłogowym.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.