+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


  • Start strzałka
  • Blog strzałka
  • Gdzie warto zamontować pompę ciepła?

Gdzie warto zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych instalacji grzewczych, które były powszechnie wykorzystywane do tej pory w naszych domach. Chociaż zakup pompy ciepła to wciąż niemały wydatek, to jednak koszty późniejszej eksploatacji są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych dostępnych rozwiązań. W ten sposób można skutecznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. To jeden z głównych powodów, dla których popularność pomp ciepła stale wzrasta.

W tym artykule podpowiemy, kiedy najlepiej zdecydować się na montaż pompy ciepła.

Kiedy warto rozważyć montaż pompy ciepła?

Jest wiele sytuacji, w których montaż pompy ciepła w systemie grzewczym to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. Bardzo często decydują się na nią właściciele domów zlokalizowanych w okolicy, gdzie nie ma gazu ziemnego lub budowa przyłącza byłaby zbyt kosztowna. W takich przypadkach gruntowa lub powietrzana pompa ciepła zapewnia wygodną obsługę, jak i tanią eksploatację instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła warto rozważyć również w sytuacjach, gdy planujemy zastosowanie systemu niskotemperaturowego, gdyż osiągniemy wówczas najwyższą sprawność grzewczą. To również najlepsza opcja, gdy chcemy mieć jeden system, zapewniający ogrzewanie i chłodzenie domu.

Czy można zamontować pompę ciepła w już istniejących budynkach?

Pompy ciepła zdecydowanie najczęściej montowane są w nowo powstających budynkach i tak naprawdę jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Już na etapie projektowania domu można dobrać system grzewczy adekwatnie do izolacji termicznej budynku, osiągając w ten sposób największą wydajność. Nowoczesne pompy ciepła mogą być połączone również z klimatyzacją.

W praktyce jednak pompa ciepła może być montowana również w już istniejących budynkach. Trzeba jednak pamiętać, że większość starszych budynków wykazuje wysokie zapotrzebowanie na energię grzewczą, więc zamontowane pompy powinny wyróżniać się większą mocą niż urządzenia znajdujące zastosowanie w nowych budynkach. Osoby planujące instalację pompy w istniejącym już budynku powinny też zdecydować się na urządzenie wysokotemperaturowe.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.