+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Gdzie warto zamontować pompę ciepła?

Pompy ciepła cieszą się obecnie sporym zainteresowaniem. Stanowią doskonałą alternatywę dla standardowych instalacji grzewczych, które były powszechnie wykorzystywane do tej pory w naszych domach. Chociaż zakup pompy ciepła to wciąż niemały wydatek, to jednak koszty późniejszej eksploatacji są zdecydowanie niższe niż w przypadku innych dostępnych rozwiązań. W ten sposób można skutecznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie domu i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. To jeden z głównych powodów, dla których popularność pomp ciepła stale wzrasta.

W tym artykule podpowiemy, kiedy najlepiej zdecydować się na montaż pompy ciepła.

Kiedy warto rozważyć montaż pompy ciepła?

Jest wiele sytuacji, w których montaż pompy ciepła w systemie grzewczym to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. Bardzo często decydują się na nią właściciele domów zlokalizowanych w okolicy, gdzie nie ma gazu ziemnego lub budowa przyłącza byłaby zbyt kosztowna. W takich przypadkach gruntowa lub powietrzana pompa ciepła zapewnia wygodną obsługę, jak i tanią eksploatację instalacji grzewczej.

Montaż pompy ciepła warto rozważyć również w sytuacjach, gdy planujemy zastosowanie systemu niskotemperaturowego, gdyż osiągniemy wówczas najwyższą sprawność grzewczą. To również najlepsza opcja, gdy chcemy mieć jeden system, zapewniający ogrzewanie i chłodzenie domu.

Czy można zamontować pompę ciepła w już istniejących budynkach?

Pompy ciepła zdecydowanie najczęściej montowane są w nowo powstających budynkach i tak naprawdę jest to najkorzystniejsze rozwiązanie. Już na etapie projektowania domu można dobrać system grzewczy adekwatnie do izolacji termicznej budynku, osiągając w ten sposób największą wydajność. Nowoczesne pompy ciepła mogą być połączone również z klimatyzacją.

W praktyce jednak pompa ciepła może być montowana również w już istniejących budynkach. Trzeba jednak pamiętać, że większość starszych budynków wykazuje wysokie zapotrzebowanie na energię grzewczą, więc zamontowane pompy powinny wyróżniać się większą mocą niż urządzenia znajdujące zastosowanie w nowych budynkach. Osoby planujące instalację pompy w istniejącym już budynku powinny też zdecydować się na urządzenie wysokotemperaturowe.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.