+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Pompa ciepła: ile można dzięki niej zaoszczędzić?

Pompy ciepła to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wydajne, ekologiczne i oszczędne ogrzewanie domów. Służą również do podgrzewania wody użytkowej, a nawet chłodzenia pomieszczeń. Jest to coraz chętniej wybierana alternatywa dla standardowych kotłów gazowych, olejowych czy systemów z grzejnikami elektrycznymi. Wiele osób, zastanawiając się nad taką inwestycją, skupia się przede wszystkim na początkowych kosztach związanych z zakupem i montażem pompy ciepła. Warto jednak wziąć pod uwagę oszczędności, jakie można poczynić w dłuższej perspektywie podczas eksploatacji pompy ciepła. Wówczas względy finansowe przemawiają zdecydowanie na korzyść nowoczesnych pomp.

Dlaczego pompa ciepła w domu jednorodzinnym się opłaca?

Panuje ogólne przekonanie, że zakup i montaż pompy ciepła to wydatek, który znacznie przekracza możliwości finansowe większości z nas. Tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest. Budowa kotłowni gazowej w domach o powierzchni ok. 150-200 m2, a następnie wykonanie wszystkich przyłączy oraz przystosowania budynku do tej formy ogrzewania (m.in. kominy, obróbki dachowe, kanały wentylacyjne itp.) to koszt porównywalny z instalacją pompy ciepła. Podobnie sprawa wygląda w przypadku montażu kotłów na biomasę.

Jednak znaczące różnice finansowe pomiędzy tradycyjnymi formami ogrzewania a pompą ciepła można zauważyć podczas ich użytkowania. Koszty eksploatacyjne przy pompie są zdecydowanie niższe. Jest to technologia wyraźnie tańsza od kotłów elektrycznych i peletowych. I warto pamiętać, że o ile kotły są w stanie wyprodukować wyłącznie ciepło, o tyle pompa ciepła to urządzenie wielofunkcyjne, które nadaje się też do innych zastosowań.

Rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne

Zastosowanie pompy ciepła w domu jednorodzinnym to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne. Dzięki temu rozwiązaniu, które wykorzystuje odnawialne źródła energii, możemy znacznie ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Pozwala na skuteczną redukcję szkodliwych substancji emitowanych do atmosfery.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.