+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Czym właściwie jest klimatyzacja precyzyjna?

Klimatyzacja precyzyjna od razu przywodzi na myśl skojarzenia związane ze słowem “precyzja”, a więc dokładność, staranność. W jaki sposób te cechy przejawiają się w przypadku klimatyzacji? W taki, że pozwala ona określić temperaturę z dokładnością do 1°C. Oprócz tego sprzyja w utrzymaniu odpowiednich warunków mikroklimatu w pomieszczeniach, co ma szczególne znacznie w przypadku wnętrz, w których znajdują się np. urządzenia elektroniczne wrażliwe na zmiany temperatur.

Właśnie ze względu na specyfikę swojego działania klimatyzacja precyzyjna znajduje zastosowanie we wszelkiego rodzaju wnętrzach, w których obowiązuje wysoki reżim dotyczącym temperatury, a także poziomu wilgotności czy nawet zapylenia powietrza. Na uwagę zasługuje również niezawodność tego układu klimatyzacyjnego.

Tajemnica “precyzji” klimatyzacji precyzyjnej

Klimatyzacja precyzyjnapozwala na utrzymanie odpowiednich parametrów środowiskowych z bardzo dużą dokładnością. Dotyczy to przede wszystkim temperatury oraz wilgotności powietrza, gdyż to w dużej mierze właśnie te dwa czynniki mają bezpośredni wpływ na pracę specjalistycznych urządzeń informatycznych i telekomunikacyjnych. Wymagają zastosowania optymalnej temperatury ok. 18-22°C i wilgotności na poziomie 60%

Systemy klimatyzacji precyzyjnej muszą być odpowiednio dopasowane do warunków panujących w danym wnętrzu oraz mocy cieplnej generowanej przez urządzenia. Za dobór poszczególnych urządzeń powinni odpowiadać wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści. Bardzo ważne jest również odpowiednie rozmieszczenie jednostek, a także przeprowadzanie regularnych zabiegów konserwacyjnych.

Nie mniej istotną rolę odgrywają systemy monitoringu, które umożliwiają obserwacje i sterowanie parametrami pracy układu. Utrzymanie stałych parametrów powietrza jest kluczowe w zapewnieniu wydajnej i bezawaryjnej pracy urządzeń w pomieszczeniach.

Gdzie znajduje zastosowanie klimatyzacja precyzyjna?

Klimatyzacja precyzyjna znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie obowiązują bardzo restrykcyjne wymogi co do niezawodności i skuteczności układów odpowiedzialnych za utrzymanie odpowiednich warunków termicznych w pomieszczeniach. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w pomieszczeniach technicznych z systemami informacyjnymi i telekomunikacyjnymi. Z tego rozwiązania bardzo często korzystają m.in. banki, instytucje finansowe, duże koncerny, firmy specjalizujące się w przetwarzaniu danych itd.

Z powodzeniem nadaje się również do zastosowania w małych serwerowniach, gdzie również konieczne jest zachowanie właściwych parametrów środowiskowych.

Oprócz tego montaż klimatyzacji precyzyjnych bardzo często niezbędny jest również w laboratoriach oraz pomieszczeniach specjalnych w branży spożywczej, mleczarskiej, w skarbcach bankowych itd. 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.