+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Wentylacja w obiektach użytku publicznego - główne wyzwania

Wentylacja w dużych obiektach użytku publicznego, takich jak centra handlowe, zakłady pracy, a także placówki oświatowe czy urzędy, zawsze wymaga indywidualnego podejścia. Już na etapie wstępnego planowania należy dobrać takie rozwiązania i procesy technologiczne, które będą idealnie dopasowane do specyfiki poszczególnych pomieszczeń, a także potrzeb użytkowników.

Wentylacja - na straży świeżego powietrza, przyjemnej atmosfery i odpowiedniej higieny

Wymagania stawiane przed systemami wentylacji w obiektach, w których na co dzień przebywa duża ilość ludzi, są dość wysokie. Musi zapewniać właściwe warunki termiczne i wilgotnościowe zgodnie z przeznaczeniem poszczególnych pomieszczeń, a także gwarantować przebywającym w nich osobom odpowiednie warunki higieniczne.

Jak już zostało wspomniane, każdy obiekt publiczny wymaga wykonania indywidualnego projektu systemu wentylacyjnego. Instalacja musi zostać optymalnie dostosowana do konkretnego budynku, z uwzględnieniem pożądanego komfortu cieplnego, jaki powinien w nim panować.

Dodatkowo wszystkie budynki użyteczności publicznej objęte są przepisami dotyczącymi wentylacji. Wymagania te wynikają z normy PN-83/B-03430: Wentylacja w budynkach mieszkalnych zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej uchwalonej w dniu 8 lutego 2000 r. (z późniejszymi zmianami). W regulacjach tych znajdują się precyzyjne dane na temat specyfiki strumienia objętości powietrza wentylacyjnego w pomieszczeniach użytkowanych przez dużą liczbę ludzi, takich jak m.in. żłobki, przedszkola, świetlice, jadalnie itp.

Dodatkowo podczas projektowania takich systemów wentylacyjnych należy uwzględnić typowe zachowania użytkowników w nich przebywających. Pomieszczenia handlowe, usługowe, oświatowe wykazują różne potrzeby w zakresie odpowiednich warunków komfortu, więc powinny być analizowane z uwzględnieniem nieco innych parametrów. Dodatkowo istotną rolę odgrywa również specyfika budynku.

Oczywiście to tylko przykładowe wyzwania, jakie czekają przed projektantami i wykonawcami systemów wentylacji. Niemniej bez wcześniejszej analizy i dokładnego rozpoznania miejsca oraz potrzeb jego użytkowników, trudno byłoby dobrać rozwiązania w pełni spełniające oczekiwania i potrzeby.

Wentylacja firmy Comex

Firma Comex zapewnia kompleksowe usługi z zakresu doboru, projektowania, realizacji i serwisu wentylacji. Wspiera w dostosowaniu odpowiednich rozwiązań, a następnie czuwa nad ich prawidłowym wykonaniem i późniejszym działaniem. Dzięki temu klienci mają zapewnioną całościową obsługę na różnych etapach współpracy.

Specjalizujemy się w montażu wentylacji nie tylko w biurach i różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej, ale również budynkach przemysłowych, które bardzo często wymagają zastosowania szczególnie zaawansowanych rozwiązań i nowoczesnych technologii. W takich miejscach, oprócz montażu wentylacji, zapewniamy również przygotowanie odpowiedniego systemu kontroli, który gwarantuje nie tylko niezawodne wentylowanie pomieszczeń, ale i łatwiejszą obsługę (zdalną) systemu.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.