+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzatory stacjonarne typu Split - idealne rozwiązanie do domów

Jeszcze do niedawna klimatyzacja kojarzyła nam się przede wszystkim z obiektami użytku publicznego. Najczęściej z jej dobrodziejstw moglibyśmy skorzystać, przebywając poza domem, a więc w pracy czy sklepie. Obecnie coraz więcej prywatnych użytkowników decyduje się na montaż klimatyzacji we własnym domu. Klimatyzator znacząco podnosi komfort przebywania w pomieszczeniach w okresie letnim. Szczególnie doceniany jest podczas największych upałów, kiedy nawet we własnym domu nie możemy znaleźć ochłody. Trzeba jednak pamiętać, że klimatyzatory przeznaczone do domów czy niewielkich biur różnią się od tych, jakie używane są np. w obiektach przemysłowych. W tym artykule przedstawimy rozwiązania, które mogą być wdrożone przez prywatnych użytkowników.

Klimatyzatory typu split do prywatnych zastosowań

Najpopularniejszym rozwiązaniem dedykowanym prywatnym użytkownikom są klimatyzatory Split. Taki układ charakteryzuje się tym, że do każdej jednostki wewnętrznej przyporządkowana jest jedna jednostka zewnętrzna, która musi być zlokalizowana na zewnątrz, np. na dachu czy elewacji budynku. Poszczególne jednostki są ze sobą połączone instalacją chłodniczą, która składa się z dwóch rurek miedzianych w izolacji oraz przewodem sterującym. Oczywiście taka instalacja może być w estetyczny sposób ukryta w bruździe ściany budynku lub poprowadzona nadtynkowo w korytkach PCV. Skropliny z jednostki wewnętrznej odprowadzane są grawitacyjnie na zewnątrz pomieszczenia lub do pionów kanalizacyjnych w budynku.

Alternatywnym rozwiązaniem dla mieszkań i domów są klimatyzatory Multi Split. W tym przypadku do jednej jednostki zewnętrznej przyporządkowanych jest kilka jednostek wewnętrznych, które pracują w różnych pomieszczeniach.

Zalety klimatyzacji typu split w domu

Główną zaletą zarówno systemu Split, jak i Multi Split jest możliwość umieszczenia całego mechanizmu poza zasięgiem wzroku. Dzięki temu można zachować estetykę budynku. Co więcej, klimatyzatory zapewniają ciche działanie, dlatego też nie przeszkadzają w codziennej pracy czy relaksie w domu.

Tego rodzaju klimatyzacja nie zajmuje miejsca w pomieszczeniach mieszkalnych, co często bywa przeszkodą w przypadku urządzeń przenośnych. I co najważniejsze, klimatyzatory zapewniają doskonałą wydajność i efektywność działania. Można indywidualnie dostosować moc, która będzie optymalna do zapewnienia komfortowych warunków w domu.

 

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.