+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Specyfika klimatyzacji precyzyjnej i przykłady zastosowania

Nie bez powodu klimatyzacja precyzyjna ma w swojej nazwie słowo odnoszące się do precyzji. Ten rodzaj klimatyzacji pozwala na bardzo dokładne wyznaczenie wymaganej temperatury w pomieszczeniu, a także zapewnienie niezbędnego poziomu wilgotności i zapylenia powietrza. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ze względu na występowanie np. urządzeń elektronicznych, wyjątkowo wrażliwych na zmiany parametrów powietrza konieczne jest stworzenie mikroklimatu o ściśle określonych normach.

Działanie precyzyjnej klimatyzacji

Klimatyzacja precyzyjna stosowana jest w celu utrzymania wysokiego reżimu dotyczącego określonych parametrów powietrza z bardzo dużą dokładnością. Najczęściej stosowana jest w pomieszczeniach, w których występują urządzenia wrażliwe zarówno na zbyt wysoką, jak i zbyt niską temperaturę. Również odpowiednia wilgotność ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Zbyt wysoki poziom wilgotności może prowadzić do kondensacji pary wodnej na urządzeniach elektronicznych, co także wiąże się z ryzykiem ewentualnych awarii.

Dzięki klimatyzacji precyzyjnej można zachować odpowiedni poziom temperatur oraz wilgotności, co jest szczególnie ważne dla pracy specjalistycznych urządzeń informatycznych i telekomunikacyjnych, które generują duże ilości ciepła.

Przykłady zastosowania klimatyzacji precyzyjnej

Klimatyzacja precyzyjna znajduje zastosowanie m.in. pomieszczeniach przeznaczonych do gromadzenia baz danych, centrach telekomunikacyjnych, laboratoriach, a także pomieszczeniach specjalnych, m.in. w przemyśle spożywczym, mleczarskim, w skarbcach bankowych oraz obiektach wojskowych.

Przede wszystkim jednak występuje w serwerowniach. Obecnie serwerownie działają w bardzo wielu biurach, przedsiębiorstwach, obiektach użyteczności publicznej, sklepach, szpitalach, uczelniach itd. Sprawnie działające klimatyzatory są niezbędne do zapewnienia optymalnych parametrów środowiskowych, takich jak temperatura, wilgotność i czystość powietrza. Jest to gwarancja prawidłowej pracy wszystkich urządzeń teleinformatycznych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.