+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Pompa ciepła - alternatywny sposób ogrzewania domu

Pompy ciepła to zaawansowane systemy służące do wydajnego ogrzewania pomieszczeń. Używane są również do podgrzewania wody użytkowej, a nawet chłodzenia wnętrza. Te niskotemperaturowe urządzenie grzewcze wykorzystują energię cieplną, której pokłady znajdują się w naturalnych zasobach ziemi, powietrza i wody. Pompy ciepła korzystają w swojej pracy z typowych przemian fizycznych, które zachodzą w urządzeniu.

Korzyści z zastosowania pomp ciepła

Pompy ciepła to nie tylko wydajne, ale i ekologiczny sposób ogrzewania. Instalacja z pompami ciepła w swoim działaniu wykorzystują energię z otaczającej przyrody - powietrza lub gruntu. To właśnie dzięki temu wpływają na znaczne ograniczanie kosztów eksploatacyjnych w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła.

Odpowiednio dobrana do kubatury i powierzchni pompa ciepła pracuje praktycznie bezobsługowo. Nie wymaga regularnego dokładania opału czy czyszczenia pieca. Niezbędny jest jedynie stały dostęp do energii elektrycznej. Jest to również rozwiązanie całkowicie przyjazne dla środowiska naturalnego, gdyż podczas swojej pracy pompa nie wytwarza żadnych spalin.

Pompy ciepła to jedna z najbezpieczniejszych metod ogrzewania domów jednorodzinnych. Nie wiążą się z ryzykiem wybuchu jak w przypadku instalacji gazowej, czy zaczadzenia, jak przy instalacjach olejowych czy paliwowych.

Dobór pompy ciepła do zastosowań domowych

Wielu prywatnych inwestorów, rozważających możliwość zastosowania pompy ciepła w domu, obawia się dość wysokich kosztów, które wiążą się przede wszystkim z montażem instalacji. Trzeba jednak pamiętać, że ta początkowa kosztowna inwestycja może zwrócić się w perspektywie kilku lat użytkowania pompy.

Istnieją dwa rodzaje pomp ciepła: gruntowe i powietrzne. Podział ten dokonany jest na podstawie źródła, z którego system czerpie swoją energię. Powietrzne pompy ciepła są znacznie tańszym i prostszym rozwiązaniem, gdyż nie wymagają budowy gruntowego wymiennika ciepła. To właśnie ten rodzaj pompy ciepła obecnie  cieszy się szczególnym zainteresowaniem prywatnych inwestorów. Koszt wykonania kotłowni z użyciem pompy ciepła jest porównywalny z kosztami kotłowni gazowych.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.