+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Istota i korzyści z zastosowania wentylacji mechanicznej w biurach

Sprawnie działająca wentylacja w biurach jest niezbędna do zapewniania odpowiednich warunków pracy. Niestety nadal wiele pomieszczeń biurowych nie jest prawidłowo wentylowana. Częste wietrzenie pomieszczenia za pomocą okien i drzwi w większości przypadków jest nieskuteczne, gdyż istnieje bardzo wiele czynników, które uniemożliwiają regularne wykonywanie tego procesu. Właśnie dlatego w miejscach pracy warto skorzystać z dopasowanej do wymagań biura wentylacji mechanicznej. Poprzez fachowy montaż instalacji wentylacyjnej można stworzyć korzystne warunki do codziennych działań, a pracownicy będą mieli zapewniony stały dostęp do oczyszczonego powietrza o optymalnej temperaturze.

Działanie wentylacji mechanicznej

Standardowa wentylacja mechaniczna składa się z systemu przewodów nawiewnych i wywiewnych, którymi odprowadzane jest “brudne” powietrze z pomieszczenia i dostarczane jest powietrze świeże. Wentylatory znajdujące się w centralnym punkcie systemu odpowiadają za wprawianie powietrza w ruch, powodując jego obieg. W nowoczesnych urządzeniach wentylacyjnych stosuje się  wymienniki ciepła, które umożliwiają zmniejszenie kosztów energetycznych poprzez wykorzystanie ciepła z powietrza wywiewanego z pomieszczenia.

Główne korzyści z zastosowania wentylacji mechanicznej

Zastosowanie wentylacji mechanicznej skutkuje szeregiem korzyści, które mogą mieć bezpośredni wpływ na samopoczucie i komfort codziennej pracy w biurze. Przede wszystkim sprawnie działający system wentylacji zapewnia stały dopływ świeżego powietrza, które dodatkowo jest filtrowane podczas nawiewania. Użytkownicy mają też możliwość dostosowania parametrów, aby do pomieszczenia dostawało się powietrze w odpowiednich ilościach, spełniając jednocześnie normy i oczekiwania pracowników.

Posiadając wentylację mechaniczną w biurze, właściwie nie ma już konieczności otwierania okien. Odpada więc ryzyko wystąpienia przeciągów, które bardzo częstą są dość niekomfortowe dla pracowników. Wyeliminowany jest przez to również problem hałasu dobiegającego z ulicy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.