+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


„Z klimatyzacji brzydko pachnie”. Obalamy mity!

Chociaż klimatyzacja w domach nie jest już żadną nowością ani szczytem luksusu, wciąż krąży o niej wiele mitów. Jednym z nich jest ten, że instalacja po kilku latach użytkowania wydaje nieprzyjemne zapachy. To oczywiście nieprawda. Specyficzny zapach z instalacji może być tylko sygnałem, że jej właściciel nieco ją zaniedbał. Na szczęście, takiej sytuacji łatwo zapobiec!

Wymiana filtrów

Wiele osób po założeniu klimatyzacji w domu uważa, że jest ona kompletnie bezobsługowa. To jednak nieprawda. O instalację trzeba odpowiednio dbać, aby pozostawała ona wydajna i posłużyła bezawaryjnie przez lata. Właściciel domu zawsze powinien pamiętać o tym, że klimatyzator nie tylko schładza powietrze, ale również je oczyszcza. W urządzeniu znajduje się specjalny filtr, na którym osiadają wszelkie zanieczyszczenia z powietrza: kurz, pyłki i brud. Są one idealną pożywką dla bakterii i pleśni. To właśnie one wydają nieprzyjemne zapachy. Dlatego też filtr powinien być regularnie wymieniany lub czyszczony. Jeśli właściciel zapomni o tym obowiązku, instalacja nie tylko będzie wydawała nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo wszystko, co osiadło na filtrze, zacznie przez niego przedostawać się prosto do płuc domowników. W większości klimatyzatorów wymiany filtra można dokonać samodzielnie. Robiąc to, warto też przetrzeć kratkę wywiewu wilgotną ściereczką z osiadającego na niej kurzu. Istotne jest również oczyszczenie tacki ze skroplin. W wielu sklepach można dostać specjalne tabletki odkażające, które zostawia się na tacce. Regularnie czyszczony klimatyzator nie ma możliwości wydawania przykrych zapachów.

Pomoc serwisu

Dobrą praktyką jest zlecanie serwisu klimatyzacji 2-4 razy w roku doświadczonym specjalistom. Profesjonalny serwis klimatyzacji wykona wszystkie powyższe czynności za nas, a dodatkowo sprawdzi wszystkie podzespoły w urządzeniu. Dzięki regularnym serwisom unikniemy dużych awarii urządzenia i będzie ono pracowało nad bardzo wydajnie i ekonomicznie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.