+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Rodzaje klimatyzatorów dla domu

Klimatyzacja w domu w dzisiejszych czasach powoli staje się standardem. Osoby, które budują swój nowy dom, często są zdziwione, gdy dowiadują się, ile typów klimatyzatorów dostępnych jest na rynku. Jak najprościej podzielić klimatyzatory w grupy i czym różnią się one od siebie? Sprawdźmy!

Klimatyzatory kompaktowe

W klimatyzatorach kompaktowych (i monoblokowych) parownik i skraplacz to tak naprawdę jedno urządzenie pracujące w cyklach. Przykładem takiego urządzenia może być klimatyzator przenośny, który w mieszkaniu lub domu można ustawić w dowolnym miejscu przy oknie, by mógł odprowadzać ciepło na zewnątrz. Klimatyzatory przenośne są bardzo praktyczne, jednak o wiele mniej wydajne niż zwykła klimatyzacja.  Klimatyzatory kompaktowe to także klimatyzatory okienne i okienno-ścienne. Są dość głośne, jednak stosunkowo tanie. Jak sama nazwa wskazuje, instaluje się je w murze lub otworze okiennym.

Split i multi-split

W klimatyzatorach typu split znajdują się dwie jednostki: wewnętrzny parownik i zewnętrzna sprężarka. Nowoczesne klimatyzatory multi-split dają możliwość podłączenia do sprężarki wielu jednostek wewnętrznych. W tej grupie najpopularniejsze są oczywiście klimatyzatory ścienne. Wyglądają estetycznie, pracują cicho, a do tego są wydajne. Coraz więcej firm stawia na urządzenia o niesztampowym wyglądzie, które stają się dekoracją pomieszczenia. Większością z nich steruje się z pilota, dlatego też są idealnym, wygodnym wyborem do salonu czy sypialni. Wiele osób decyduje się także na klimatyzatory ścienno-przysufitowe, montowane do konstrukcji stropowej. Są one dedykowane głównie do wysokich pomieszczeń. Jeszcze inne osoby decydują się na montaż klimatyzatorów przypodłogowych, które nieco przypominają grzejniki. Świetnie radzą sobie zawieszone w „trudnych” miejscach domu, takich jak np. wnęki. Innym przykładem klimatyzatora stosowanego w domu może być klimatyzator kasetonowy. Jego „serce” — jednostkę centralną — montuje się w dowolnym miejscu. W domu buduje się do niej sufit podwieszany, w którym kanałami powietrze dochodzi do innych miejsc. Zazwyczaj ten typ klimatyzacji stosuje się jednak w biurach czy sklepach. Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest klimatyzator kanałowy, który umożliwia rozprowadzenie zimnego powietrza do kilku pomieszczeń jednocześnie.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.