+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Rekuperacja – oszczędna wentylacja

 Wielu osobom montaż klimatyzacji kojarzy się wyłącznie z odprowadzaniem z budynku ciepłego powietrza w celu uzyskania większego komfortu. Czy jednak możemy mówić o właściwościach grzewczych wentylacji? Jak najbardziej, a to za sprawą systemów rekuperacji, które są coraz częściej obecne zarówno w prywatnych domach, jak również firmach oraz budynkach użyteczności publicznej.

 

Odzysk ciepła

 

Rekupracja to rodzaj mechanicznej wentylacji nawiewno – wwiewnej. Jej cechą charakterystyczną jest wyposażenie w postaci wymiennika ciepła. Odpowiada on za odzyskiwanie ciepłego powietrza wywiewanego przez układ wentylacji i wykorzystanie go do ogrzania powietrza nawiewanego do budynku. Dzięki temu nie następują ubytki ciepła, a powietrze wykorzystywane jest praktycznie dwa razy. Dzięki rekuperacji obniżone zostają zatem koszty ogrzewania, ponieważv temperatura wewnątrz pomieszczeć wzrasta automatycznie bez zużycia energii elektrycznej czy jakiegokolwiek typu paliwa. Możliwe jest odzyskanie nawet połowę traconego z powietrzem ciepła. Z tego powodu  montaż wentylacji z rekuperatorem stał się wyjątkowo popularny w nowobudowanych domach, gdzie tego typu oszczędność już na początku wpływa na ilość i moc montowanych grzejników.

 

Poza oszczędnością i zapewnianiem komfortu, rekuperatory są też niezwykle wygodne w użytkowaniu, spełniając rolę ogrzewania zimą oraz wentylując budynek podczas okresów wiosenno – letnich. Pamiętajmy jednak, że rekuperacja nie spełnia funkcji klimatyzacji. Instalacja klimatyzacji wiąże się z mniejszymi nakładami pieniężnymi i pozwala na swobodną, dynamiczną zmianę temperatury. Z kolei rekuperacja we Wrocławiu nie korzysta z zamkniętego obiegu powietrza, a co za tym idzie, jest skuteczna również przy otwartych drzwiach i oknach. Nie wywołuje też miejscowego uczucia przeciągu.

 

Podsumowując rekuperacja we Wrocławiu to bardzo nowoczesne połączenie urządzenia wentylacyjnego oraz ogrzewającego. Ta wszechstronność z pewnością stała się przyczyną stale zwiększającej się popularności tego typu rozwiązania.

 

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.