+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Podstawowe rodzaje pomp ciepła

Pompy ciepła to kompleksowe rozwiązania bardzo popularne ze względu na swoją wydajność oraz relatywnie szybki zwrot kosztów poniesionych przy ich instalacji. Dzięki energii napędowej pompa czerpie energię ze środowiska i wykorzystuje ogrzane powietrze pobrane z zewnątrz do ogrzewania pomieszczeń i /lub podgrzewania wody użytkowej. Tego typu rozwiązanie jest niezwykle ekonomiczne i pozwala na poczynienie znacznych oszczędności w zakresie ogrzewania domu. Na rynku funkcjonują trzy główne typy pomp ciepła, podział ten w zależy od źródła, z jakiego urządzenia pobierają energię.

 

Energia z natury

 

Pierwszą kategorią są pompy powietrzne, które oczywiście wykorzystują energię znajdującą się w pwietrzu, następnie ogrzewają je i przekazują do pomieszczenia lub instalacji wodnej. Ich działanie jest w pewnej mierze uzależnione od warunków atmosferycznych, ponieważ w wypadku bardzo niskich temperatur pracują z mniejszą wydajnością. Są jednak bardzo powszechne ze względu na łatwy montaż i nie skomplikowaną obsługę.

 

Pompy wodne mogą być zasilane energią czerpaną z wód powierzchniowych i podziemnych, jednak na rynku funkcjonują również modele mogące pobierać ją z morza. Oczywiście decydując się na instalację wodnej pompy ciepła musimy wziąć pod uwagę dostępność źródła energii. Tego typu systemy charakteryzują się również skomplikowanym montażem, ze względu na konieczność wykopania zbiornika zrzutowego. Jest zatem rozwiązaniem rekomendowanym osobom, które posiadają odpowiednie zaplecze.

 

Ostatni typ pompy pobiera niezbędną energię bezpośrednio z gruntu za pomocą wymienników ciepła. Do prawidłowego, wydajnego funkcjonowania potrzebuje dodatniej temperatury gruntu oraz odpowiedniej wilgotności, powinno być zatem montowane w miejscach suchych, gdzie często operuje słońce. To dobre rozwiązanie dla domów, ktore są dopiero budowane.

 

Jak więc widzimy każdy jest w stanie skorzystać z ekonomicznego rozwiązania, jakim jest montaż pompy ciepła i dobrać model najbradziej odpowiedni dla miejsca montażu i indywidualnych wymagań.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.