+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzacja w domu – komfort i zdrowie

Od pewnego czasu klimatyzacja w domach przestałą być wyjątkowym komfortem, a zaczyna być standardem, zwłaszcza w nowowybudowanych domach. Dzieje się tak za sprawą większej ilości rozwiązań dostępnych na rynku oraz atrakcyjnych cen. Klimatyzacja przestała być również postrzegana jako rozwiązanie mające negatywny wpływ na nasze zdrowie. W rzeczywistości sprawy mają się dokładnie odwrotnie a instalacja klimatyzacji przynosi domownikom wymierne korzyści nie tylko podczas letnich upałów. Wiele osób zapomina także, że klimatyzacja może być wykorzystywana także do dogrzewania pomieszczeń podczas chłodniejszych dni.

 

Rozsądek w ochładzaniu

 

Mity mówiące o tym, że klimatyzacja powoduje przeziębienia nie wynikają z samego faktu korzystania, ale z braku rozsądku. Pomieszczeń nie możemy bowiem radykalnie ochładzać, według ekspertów temperatura w domu powinna być maksymalnie o 7 stopni niższa od tej na zewnątrz. Taka różnica z pewnością zapewni nam komfort nie narażając jednocześnie na przeziębienie czy infekcje gardła.

 

Natomiast prawidłowo zainstalowany klimatyzator jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się z alergią czy astmą. Klimatyzacja filtruje bowiem powietrze, zatrzymując alergeny oraz cząstki kurzu. Stała temperatura zapewnia również odpowiednią wilgotność, a co za tym idzie,  dodatkowy komfort przebywania w pomieszczeniu. Dzieje się tak, ponieważ urządzenie podczas ochładzania powietrza usuwa z niego wilgoć. Ochładzając powietrze za pomocą klimatyzatora unikamy również przeciągów, które często pojawiają się, gdy wietrzymy dom w naturalny sposób.

 

Wiele osób mylnie sądzi, że zamontowanie klimatyzatora rozwiązuje całkowicie problem wentylacji pomieszczeń. Tymczasem wentylacja to zupełnie inna kwestia i chcąć osiągnąć optymalne warunki przebywania w pomieszczeniach musimy skupić się osobno na obu zagadnieniach, choć oczywiście klimatyzator w znaczny sposób wpłynie na nasz komfort oraz zapewni korzystniejszy klimat dla naszego układu oddechowego.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.