+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Klimatyzacja domowa – co warto wiedzieć

Montaż klimatyzatorów to już nie tylko domena przestrzeni biurowych czy budynków użyteczności publicznej. Coraz częściej urządzenia klimatyzacyjne spotkamy w domach prywatnych. Ma to związek z rozwojem rynku oraz zmniejszeniem kosztu zastosowania tego typu rozwiązania. Niewiele osób jednak wie, na jakiej dokładnie zasadzie działa klimatyzacja, która zapewnia nam taki komfort.

 

Nie tylko chłód

 

Przede wszystkim klimatyzacja to nie tylko ochładzanie powietrza, ale również jego wentylowanie i usuwanie z niego nadmiaru wilgoci. Dodatkowo na rynku dostępne są również klimatyzatory ogrzewające, które pełnią przydatną funkcję również w sezonie jesienno – zimowym, jako źródło ciepła. Najpopularniejszym typem klimatyzatorów są urządzenia typu split, gdzie jedna jednostka montowana jest na zewnątrz budynku, a druga w jego wnętrzu. Jeśli natomiast chcemy klimatyzować kilka pomieszczeń z pomocą przychodzi multisplit czyli jedna jednostka zewnętrzna połączona z kilkoma wewnętrznymi.

 

Zasada działania

 

Klimatyzator domowy składa się z parownika, sprężarki, skraplacza oraz zaworu rozprężonego. W parowniku następuje odparowanie czynnika chłodniczego, w tym celu wykorzystuje się zyski ciepła znajdującego się w pomieszczeniu. Następnie para przedostaje się do sprężarki, gdzie podwyższane jest jej ciśnienie oraz temperatura. W następnej kolejności przesyłana jest do skraplacza, by już w postaci cieczy przepłynąć do zaworu rozprężonego. Następnie cykl jest powtarzany. W ten sposób ciepłe powietrze jest nie tylko usuwane z pomieszczenia zapewniając nam komfort, ale w wyniku przedostawania się przez filtr, jest również oczyszczane z wielu rodzajów bakterii. Dzięki temu, gdy używamy klimatyzacji domowej, oddychamy również powietrzem o wiele świeższym i zdrowszym.

 

Opłacalna inwestycja

 

Oczywiście montaż klimatyzacji wiąże się z pewnymi kosztami, natomiast są one o wiele niższe niż jeszcze kilka lat temu. Warto wiec zastanowić się nad inwestycją w czystsze powietrze w naszym domu oraz niezaprzeczalny komfort, jaki rozwiązanie to zapewnia w trakcie letnich upałów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.