+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Graniczna 32
54-530 Wrocław


Idealne powietrze w naszych domach

Każdy z nas pragnie czuć się we własnym domu czy mieszkaniu komfortowo. Jednak wiele osób bagatelizuje tak ważną kwestię, jak jakość powietrza, którym oddychamy. Nie chodzi tu o pozbywanie się brzydkich zapachów czy wietrzenie, kiedy jest zbyt duszno. Powietrze w domu musi spełniać odpowiednie standardy, inaczej bowiem będzie negatywnie wpływać na nasze samopoczucie a nawet zdrowie.

 

Wilgotność i temperatura

 

Dwoma podstawowymi parametrami powietrza determinującymi jego jakość są wilgotność oraz temperatura. Ta pierwsza powinna według badań mieścić się w przedziale 30 – 60%. Zbyt niski poziom wilgotności utrudnia nam oddychanie i może prowadzić do migren, zawrotów głowy czy nawet omdleń. Dodatkowo, co jest szczególnie niebezpieczne dla alergików, suche powietrze znacznie łatwiej przenosi roztocza zawarte choćby w kurzu. Z kolei zbyt wysoka wilgotność może zaowocować przeziębieniami oraz infekcjami, a dodatkowo wpływa na rozwój grzybów i pleśni, które nie tylko mogą spowodować dodatkowe powikłania zdrowotne, ale też niszczyć ściany, podłogi czy meble. Dlatego jeśli mamy problemy z wilgotnym lub suchym powietrzem warto zainwestować w montaż wentylacji lub klimatyzacji, które pomogą utrzymać prawidłowe parametry a dodatkowo oczyszczą pomieszczenia z dwutlennku węgla i innych zanieczyszczeń.

 

Nie za ciepło

 

Drugim parametrem powietrza, o który musimy zadbać, jest temperatura, która wpływa również bezpośrednio na wilgotność. Choć wiele osób bardzo dobrze czuje się w mocno ocieplonych pomieszczeniach idealna temperatura jest niższa niż mogłoby się wydawać i wynosi około 20-22 stopni Celsjusza. Wtedy też wilgotność powinna utrzymywać się na zadowalającym poziomie, choć warto pamiętać, że różne pomieszczenia mają różne charakterystyki, które mogą lekko zmieniać te parametry. Warto zatem przemyśleć montaż klimatyzacji, która nie tylko ochładza, ale też utrzymuje temperaturę na konkretnym poziomie, oraz osuszaczy lub nawilżaczy powietrza, według indywidualnych preferencji.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.