+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Maślicka 154
54-107 Wrocław


Rekuperatory w ofercie firmy Comex

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła

W mieszkaniach lub budynkach jednorodzinnych wentylacja jest często traktowana jako przymus budowlany. Prawda jest jednak taka, że właściwie działająca wentylacja ma duże znaczenie dla zdrowia i samopoczucia osób przebywających w tych pomieszczeniach.

Jeżeli budynek jest szczelny, zbudowany z użyciem nowoczesnych technologii, dobrze ocieplony i pozbawiony mostków termicznych,  wtedy szczególnie ważna jest jego właściwa wentylacja.

Wentylacja grawitacyjna

Wentylacja grawitacyjna często daje efekt ciągu wstecznego powietrza przez kratki wentylacyjne i nie zawsze właściwie spełnia swoją funkcję, gdyż jej działanie zależy od różnicy ciśnień.  W pomieszczeniach niewłaściwe wentylowanych z czasem pojawiają się zawilgocenia, grzyby i pleśnie na ścianach oraz  wilgoć, skraplająca się na szybach i innych powierzchniach. Taka sytuacja ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie człowieka i powoduje jego złe samopoczucie. Zbyt mały dopływ powietrza świeżego do pomieszczeń, w których przebywamy, może powodować nie tylko zawroty i bóle głowy, ale również podrażnienia błon śluzowych i alergie. Dlatego warto zamontować rekuperatory, ponieważ one zawsze zapewnią właściwe wentylowanie pomieszczeń. Przez całą dobę będą dostarczać świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla, wilgoci i zanieczyszczeń. Odpowiednio zaprogramowane rekuperatory zapewnią również odpływ wilgotnego i zanieczyszczonego powietrza oraz pomogą usunąć nieprzyjemne zapachy.

Liczne zalety

Rekuperatory z pewnością pozwolą również na oszczędności w okresie grzewczym. Świeże powietrze, które dociera do pomieszczeń, jest wstępnie podgrzewane w wymienniku ciepła, dzięki czemu potrzebna jest mniejsza ilość energii, aby dogrzać pomieszczenia do komfortowej temperatury. Zaletą tego typu instalacji jest możliwość kontrolowania parametrów powietrza nawiewanego. Rekuperatory posiadają filtry, które oczyszczają powietrze, dzięki czemu zatrzymane zostają nie tylko zabrudzenia, ale i pyłki powodujące alergie. Ilość wymienianego powietrza może być przez nas kontrolowana za pomocą sterownika. Dzięki pracy nowoczesnych wentylatorów rekuperator zużywa minimalne ilości prądu.

Przy montażu centrali rekuperacyjnej trzeba mieć na uwadze to, że do urządzenia będzie potrzebny dostęp serwisowy. W związku z tym rekuperator musi być zlokalizowany w takim miejscu, żeby była możliwość wymiany filtrów powietrza, dostępu do wymiennika ciepła, nagrzewnicy czy wentylatorów.

Istotne informacje

Warto pamiętać jednocześnie, że serwis rekuperacji to nie tylko wymiana filtrów, ale szereg innych czynności konserwacyjnych, których wykonywanie jest konieczne w celu utrzymania gwarancji producenta na centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła. Warto o tym pamiętać.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą klimatyzacji i wentylacji dla biur.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.