+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Maślicka 154
54-107 Wrocław


Pompy ciepła

Pompy ciepła – największe zalety

Pompy ciepła to kompletne i kompleksowe systemy mogące zapewnić ogrzewanie Twojego domu. Pompy ciepła mogą być ponadto wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, a nawet do chłodzenia pomieszczeń.

Największą zaletą instalacji z pompami ciepła jest to, że zapewniają efektywne wykorzystanie energii z otaczającego nas powietrza lub gruntu, znacznie zmniejszając koszty eksploatacyjne w porównaniu z tradycyjnymi źródłami ciepła. Choć początkowe koszty związane z wykonaniem instalacji z pompą ciepła są wysokie, to w perspektywie kilku, kilkunastu lat jest to inwestycja opłacalna, pozwalająca cieszyć się wymiernymi oszczędnościami w zakresie ogrzewania domu. Argumentem przemawiającym za wyborem pomp ciepła jest też łatwość ich obsługi.

Jaką pompę ciepła wybrać do ogrzewania domu?

Zależnie od tego, czy instalacja czerpie energię z powietrza czy z gruntu, wyróżniamy gruntowe pompy ciepła oraz powietrzne pompy ciepła.

Gruntowe pompy ciepła zapewniają wysoką wydajność energetyczną i wyróżniają się dużą niezawodnością nawet przy skrajnie niskich temperaturach, dlatego grono ich zwolenników zwiększa się z roku na rok. Zakup powietrznych pomp ciepła to rozwiązanie tańsze i dużo prostsze, gdyż nie wiąże się z koniecznością budowy gruntowego wymiennika ciepła. Z uwagi na rozwój nowoczesnych technologii obserwujemy zwiększone zainteresowanie tym rodzajem pomp ciepła. Z pewnością warto rozważyć ich wybór, ponieważ gwarantują one efektywność energetyczną porównywalną do gruntowych pomp ciepła przy mniejszych nakładach inwestycyjnych i braku ryzyk związanych z długotrwałą eksploatacją. Koszt wykonania kotłowni z użyciem pompy ciepła jest porównywalny z kosztem kotłowni gazowej, ponieważ mimo nieco większego kosztu samych urządzeń, omijamy koszty takie jak przyłącze gazu czy komin spalinowy.

Zachęcamy Państwa również do zapoznania się z naszą ofertą montażu instalacji wentylacyjnych w biurach.W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.