+48 71 354 40 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Maślicka 154
54-107 Wrocław


Klimatyzacja do biur

Montaż klimatyzacji w biurze

Klimatyzacja w biurze jest bardzo przydatna, zwłaszcza w najcieplejsze i najchłodniejsze dni roku. Wówczas klimatyzacja jest jednym z czynników decydujących o efektywności pracy. W lecie obniża temperaturę, zimą – podnosi ją o kilka stopni, tym samym zapewniając optymalne warunki do pracy i pozwalając pracownikom lepiej skupić się na swoich obowiązkach.

Obecnie klimatyzacja nie tylko umożliwia dowolne regulowanie temperaturą w pomieszczeniach biurowych, lecz także służy do oczyszczania powietrza z różnego typu pyłów, bakterii i kurzu.

Oferowane przez nas systemy klimatyzacji posiadają w pełni zintegrowaną automatykę sterująco-nadzorującą, wyróżniają wysoką niezawodnością oraz niskimi kosztami eksploatacji, co z pewnością jest jednym z argumentów przemawiających za ich zakupem. Warto przy tym dodać, że montaż klimatyzacji przebiega szybko i sprawnie.

Zwykle klimatyzowanie dużych obiektów realizujemy poprzez zastosowanie systemów klimatyzacji o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego typu VRF, VRV itp.

Zaletą układów klimatyzacji VRF/VRV jest to, że do jednego agregatu można podłączyć dużą ilość jednostek wewnętrznych różnego typu. Z  zewnętrznej jednostki klimatyzacyjnej wychodzi jedna instalacja chłodnicza, a  następnie poprzez trójniki jest ona prowadzona do poszczególnych jednostek wewnętrznych klimatyzacji zamontowanych w różnych pomieszczeniach. Układy VRF/VRF mają najmniejsze ograniczenia dotyczące długości instalacji chłodniczych, odległości pomiędzy jednostkami klimatyzacyjnymi, przewyższania pomiędzy agregatami, a jednostkami wewnętrznymi, a to pozwala na ich zastosowanie w dużych obiektach biurowych, oraz w sytuacji gdy chcemy oddalić agregat od budynku, lub zamontować go na dachu budynku wielokondygnacyjnego.

Systemy te umożliwiają zarówno chłodzenie, jak i ogrzewanie pomieszczeń, a z uwagi na bardzo dobre współczynniki efektywności energetycznej EER i COP zapewniają najbardziej efektywne źródło chłodu oraz ciepła.

Automatyka pozwala na autodiagnostykę układu, sygnalizowanie awarii, zdalne sterowanie klimatyzacją, a także możliwość rozliczania kosztów indywidualnie dla każdej jednostki wewnętrznej.

W mniejszych biurach dobrze się sprawdzają układy klimatyzacji Multi Split. Systemy klimatyzacji Multi Split  składają się z jednego agregatu, który bez problemu można zamontować na elewacji budynku, oraz kilku  jednostek klimatyzacyjnych  wewnętrznych. Każda z nich jest połączona z agregatem instalacją chłodniczą.  Są to układy klimatyzacyjne mniej rozbudowane niż układy VRF/VRF, ale za to wymagają mniejszych nakładów inwestycyjnych.

Realizujemy również instalacje w oparciu o systemy wody lodowej, które – poprzez jednostki wewnętrzne tzw. klimakonwektory za pomocą medium pośredniego np. roztworu glikolu – zapewniają komfortową temperaturę zarówno poprzez schładzanie, jak i ogrzewanie pomieszczeń.

W celu jak najlepszego dopasowania klimatyzatora do aranżacji pomieszczeń biurowych mamy do wyboru różne typy jednostek wewnętrznych :

Klimatyzatory ścienne

Są to jednostki montowane na ścianach w pomieszczeniach. Są najczęściej spotykane,  gdyż mają  zastosowanie we wszystkich rodzajach pomieszczeń. Sterowanie nimi odbywa się zwykle za pomocą pilota bezprzewodowego. Klimatyzatory posiadają różny design. Za pomocą klimatyzatora ściennego możemy schłodzić jedno pomieszczenie o niezbyt dużej powierzchni.

Klimatyzatory kasetonowe

Zamontowanie klimatyzatora kasetonowego wymaga sufitu podwieszanego o wysokości około 30-40 cm, ponieważ urządzenie jest ukryte w przestrzeni międzystropowej, a w pomieszczeniu widoczny pozostaje jednie panel.
Jednostki kasetonowe mogą mieć nawiew powietrza 1- stronny, 2- stronny, 4 –stronny, lub obwodowy.
Rozwiązanie jest stosowane głównie w pomieszczeniach biurowych o dużych powierzchniach ponieważ poprzez zlokalizowanie klimatyzatora na środku pomieszczenia, zapewnia równomierny przepływ powietrza po całym pomieszczeniu biurowym.

Klimatyzatory podstropowe/podsufitowe

Montaż klimatyzatora podstropowego nie wymaga przestrzeni międzystropowej. Klimatyzator jest zamontowany do sufitu. Duża moc chłodnicza, oraz znaczny przepływ strumienia powietrza zapewnia schłodzenie większych pomieszczeń.

Klimatyzatory kanałowe

Klimatyzatory kanałowe to urządzenia całkowicie schowane w przestrzeni międzystropowej, a więc całkowicie niewidoczne. Ponieważ na rynku są dostępne klimatyzatory kanałowe o dużej mocy chłodniczej, ten typ jednostki znajduje zastosowanie również do klimatyzowania kilku pomieszczeń jednocześnie.  Klimatyzator zwykle wymaga montażu dodatkowego systemu kanałów zakończonych kratkami lub anemostatami, które  rozprowadzają powietrze po pomieszczeniach.

Klimatyzatory przypodłogowe

Klimatyzatory przypodłogowe znajdują zastosowanie we wnękach podokiennych i na poddaszach. Wyglądem przypominają grzejniki.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.